Koniec z niebezpieczną drogą – wkrótce najmłodsi bezpiecznie dotrą do Przedszkola nr 29! Budowa brakującego, 280-metrowego odcinka do skrzyżowania z ul. Brylantową idzie pełną parą. Finał prac zaplanowany jest już na lipiec. 🗓️
Co dokładnie obejmuje ta inwestycja? 🔹 Nowy ciąg pieszy wykonany z ekologicznego, wodoprzepuszczalnego betonu, 🔹 Zarurowanie głębokiego rowu melioracyjnego na odcinku ponad 50 metrów (najtrudniejszy etap za nami!), 🔹 Dwa wyniesione i nowocześnie doświetlone przejścia dla pieszych, które uspokoją ruch, 🔹 Nowe nasadzenia drzew i uporządkowanie okolicznej zieleni. 🌳
To nasz wspólny, lokalny sukces! 🤝 Cały projekt to bezpośrednia inicjatywa Rady Osiedla Ołtaszyn ze środków Funduszu Osiedlowego, która zyskała ogromne poparcie w Waszych konsultacjach. Z kolei dzięki sprawnej koordynacji i moim wnioskom o wpisanie tego zadania do miejskiego programu pieszego, udało się w pełni zabezpieczyć finansowanie w budżecie Wrocławia (ok. 1,5 mln zł). 💪
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, głosy poparcia i... cierpliwość do pracujących na miejscu koparek! ... Zobacz więcejZobacz Mniej
Złożyłam ważną interpelację! 📝 Ulica Strączkowa i zlokalizowane tam osiedle to prawdziwa architektoniczna perełka, zaprojektowana w 1922 roku przez słynnego Ernsta Maya. Charakterystyczne, baniaste dachy krążynowe i oryginalne emblematy tworzą unikalny klimat, obok którego nie da się przejść obojętnie. ✨
Mieszkańcy są bardzo świadomi wartości tego miejsca i słusznie alarmują: nowoczesne, standardowe latarnie drogowe całkowicie zniszczą ten przedwojenny urok!
Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, w dzisiejszej interpelacji zapytałam prezydenta m.in. o: 👉 plany modernizacji oświetlenia na ul. Strączkowej, 👉 możliwość wprowadzenia (w porozumieniu z Konserwatorem Zabytków) nakazu stosowania wyłącznie stylizowanych, historycznych latarni, 👉 procedury ochrony dziedzictwa Ernsta Maya przy wszystkich przyszłych inwestycjach w tym rejonie.
Nie możemy pozwolić, aby przypadkowa infrastruktura zatarła zamysł twórcy tego wyjątkowego osiedla. Walczymy o historyczny klimat „Osiedla na Błoniu” na wrocławskim Ołtaszynie. 🏘️
Złożyłam interpelację dotyczącą funkcjonowania systemu zagospodarowania odpadów tekstylnych w naszym mieście.
Od początku 2025 roku obowiązują przepisy zakazujące wyrzucania odzieży do odpadów zmieszanych. Obecny system, opierający się głównie na dostarczaniu tekstyliów do punktów PSZOK, okazuje się dla wielu mieszkańców uciążliwy. W efekcie, na wrocławskich osiedlach coraz częściej obserwujemy problem zalegających worków z ubraniami w rejonie altan śmietnikowych.
Odbiór bezpośredni: Możliwość wdrożenia systemu cyklicznego odbioru ubrań prosto z nieruchomości (np. w dedykowanych workach), wzorem innych polskich gmin.
Optymalizację rozwiązań: Usprawnienie funkcjonowania mobilnych punktów SZOT/SZOP oraz lepszą komunikację ich harmonogramów.
Utrzymanie czystości: Doraźne działania służb mające na celu uporządkowanie osiedlowych chodników i wiat śmietnikowych z porzuconych odpadów.
Nowe procedury: Realizację zapowiadanych przez Ekosystem nowych, bardziej przystępnych rozwiązań po przetargach.
Liczę, że wspólnie uda się wypracować system, który będzie dla wrocławian wygodniejszy i pomoże zadbać o estetykę naszych osiedli. O odpowiedzi będę informować.
Złożyłam nową interpelację w sprawie pilnego audytu i ujednolicenia oznakowania pionowego w Strefach Płatnego Parkowania we Wrocławiu. Często napotykamy na brak czytelnego oznaczenia stref, co wprowadza niepotrzebny chaos i bywa frustrujące dla kierowców. 🅿️
W moim piśmie wnioskuję o wielotorowe działania wspierające wrocławskich kierowców. Musimy zadbać o to, aby zasady były jasne i przejrzyste dla każdego!
Pełną treść interpelacji oraz przykładowe zdjęcia z miejsc, w których brakuje odpowiednich znaków, znajdziecie na mojej stronie internetowej: 👉 www.edytaskula.pl/interpelacje/interpelacja-2/
Dziś, 3 czerwca, obchodzimy Światowy Dzień Roweru! 🌍🚲 Wrocław kocha rowery i ogromnie mnie cieszy, że z każdym rokiem przybywa nam świetnych tras, a przesiadka na dwa kółka staje się coraz łatwiejsza i przyjemniejsza! Z tej okazji szczególne życzenia kieruję do Pana Henryk Surma 🙂 Prezesa Stowarzyszenia Kolarzy Dolnośląskich. Dziękuję za zaangażowanie i wszystko, co robicie dla rozwoju tego sportu w naszym regionie! 👏
Rower to wspaniały sposób na codzienne dojazdy, ale pamiętajmy o jednym: kluczem do bezpiecznego miasta jest zgoda i współdzielenie przestrzeni. Rowerzyści, piesi i kierowcy muszą na siebie uważać i wzajemnie się szanować. Żaden środek transportu nie jest ważniejszy od drugiego, a życzliwość na drodze to absolutna podstawa! 🤝
Świętujmy ten dzień aktywnie, kręcąc kilometry z uśmiechem i empatią dla innych uczestników ruchu! ☀️
Już we wrześniu otwarty zostanie nowy Zespół Szkolno-Przedszkolny na południu Wrocławia. To inwestycja, na którą czekaliśmy latami, jednak wszyscy doskonale wiemy, jak trudna komunikacyjnie jest ulica Zwycięska i z jakimi korkami boryka się na co dzień.
Rozpoczęcie roku szkolnego nie może oznaczać drogowego chaosu, zablokowanych przejść i parkowania na trawnikach. Naszym priorytetem musi być absolutne bezpieczeństwo uczniów, którzy będą docierać do szkoły pieszo lub na rowerach.
Żeby zapobiec paraliżowi, musimy działać prewencyjnie. Dlatego właśnie złożyłam interpelację, w której proszę o pilne wdrożenie planu naprawczego już od pierwszego dnia szkoły.
Uprzejmie informuję, że w dniu 3 czerwca 2026 roku (środa), w godzinach 18:00 - 19:00 będę pełnić dyżur w siedzibie Rady Osiedla Ołtaszyn przy ulicy Pszczelarskiej 7. Serdecznie zapraszam mieszkańców i mieszkanki osiedla. ------------------------- www.edytaskula.pl... Zobacz więcejZobacz Mniej
🚌Rada Osiedla Ołtaszn zaprasza mieszkańców osiedla Ołtaszyn na wycieczkę do kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Wycieczka odbędzie się w dniu 13 czerwca br. Finansowana jest ze środków Senioralnego Funduszu Wyjazdowego i przeznaczona dla osób w wieku 60+. Zgłoszenia przyjmuje Pani Marta Staszak tel.608 575 820. Ilość miejsc ograniczona.
Dziś Dzień Dziecka! 🎈 Z tej okazji wszystkim - tym najmniejszym i tym całkiem dorosłym, którzy wciąż mają w sobie dziecięcą iskrę - życzę mnóstwa radości i uśmiechu. Na co dzień, myślę o tym, jaki Wrocław zostawimy naszym dzieciom. Staram się, żeby był bezpieczny, zielony i po prostu fajny do życia. Ale dzisiaj odkładam te sprawy na bok, bo przemawia przeze mnie przede wszystkim mama. Kiedy patrzę na zdjęcie moich synów, przypominam sobie jedną ważną rzecz. My, dorośli, ciągle chcemy uczyć dzieci, jak działa świat. A przecież to one są naszymi najlepszymi nauczycielami! To one pokazują nam, jak zatrzymać się w codziennym biegu, dostrzec zwykły kamyk czy polny kwiatek i cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy. Odwagi w odkrywaniu nieznanego moglibyśmy się od nich uczyć każdego dnia. Janusz Korczak pięknie napisał: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Trudno o prawdziwsze słowa. Moi kochani chłopcy -idźcie przez życie dokładnie tak, jak przez tą górską łąkę: pewnie, odważnie i z ogromną ciekawością. Nigdy nie traćcie tego dziecięcego zachwytu światem. A ja wam obiecuję, że nieważne jak stroma góra stanie na waszej drodze, zawsze będę tuż za wami. Gotowa, żeby wspierać, kibicować i chronić. Wszystkim dzieciakom - samych pięknych przygód! Dumna mama 😊 ... Zobacz więcejZobacz Mniej
Koniec z niebezpieczną drogą – wkrótce najmłodsi bezpiecznie dotrą do Przedszkola nr 29! Budowa brakującego, 280-metrowego odcinka do skrzyżowania z ul. Brylantową idzie pełną parą. Finał prac zaplanowany jest już na lipiec. 🗓️
Co dokładnie obejmuje ta inwestycja?
🔹 Nowy ciąg pieszy wykonany z ekologicznego, wodoprzepuszczalnego betonu,
🔹 Zarurowanie głębokiego rowu melioracyjnego na odcinku ponad 50 metrów (najtrudniejszy etap za nami!),
🔹 Dwa wyniesione i nowocześnie doświetlone przejścia dla pieszych, które uspokoją ruch,
🔹 Nowe nasadzenia drzew i uporządkowanie okolicznej zieleni. 🌳
To nasz wspólny, lokalny sukces! 🤝
Cały projekt to bezpośrednia inicjatywa Rady Osiedla Ołtaszyn ze środków Funduszu Osiedlowego, która zyskała ogromne poparcie w Waszych konsultacjach. Z kolei dzięki sprawnej koordynacji i moim wnioskom o wpisanie tego zadania do miejskiego programu pieszego, udało się w pełni zabezpieczyć finansowanie w budżecie Wrocławia (ok. 1,5 mln zł). 💪
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, głosy poparcia i... cierpliwość do pracujących na miejscu koparek! ... Zobacz więcejZobacz Mniej
1 KomentarzeComment on Facebook
Złożyłam ważną interpelację! 📝
Ulica Strączkowa i zlokalizowane tam osiedle to prawdziwa architektoniczna perełka, zaprojektowana w 1922 roku przez słynnego Ernsta Maya. Charakterystyczne, baniaste dachy krążynowe i oryginalne emblematy tworzą unikalny klimat, obok którego nie da się przejść obojętnie. ✨
Mieszkańcy są bardzo świadomi wartości tego miejsca i słusznie alarmują: nowoczesne, standardowe latarnie drogowe całkowicie zniszczą ten przedwojenny urok!
Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, w dzisiejszej interpelacji zapytałam prezydenta m.in. o:
👉 plany modernizacji oświetlenia na ul. Strączkowej,
👉 możliwość wprowadzenia (w porozumieniu z Konserwatorem Zabytków) nakazu stosowania wyłącznie stylizowanych, historycznych latarni,
👉 procedury ochrony dziedzictwa Ernsta Maya przy wszystkich przyszłych inwestycjach w tym rejonie.
Nie możemy pozwolić, aby przypadkowa infrastruktura zatarła zamysł twórcy tego wyjątkowego osiedla. Walczymy o historyczny klimat „Osiedla na Błoniu” na wrocławskim Ołtaszynie. 🏘️
www.edytaskula.pl/interpelacje/interpelacja-straczkowa/
@obserwujący ... Zobacz więcejZobacz Mniej
0 KomentarzeComment on Facebook
Złożyłam interpelację dotyczącą funkcjonowania systemu zagospodarowania odpadów tekstylnych w naszym mieście.
Od początku 2025 roku obowiązują przepisy zakazujące wyrzucania odzieży do odpadów zmieszanych. Obecny system, opierający się głównie na dostarczaniu tekstyliów do punktów PSZOK, okazuje się dla wielu mieszkańców uciążliwy. W efekcie, na wrocławskich osiedlach coraz częściej obserwujemy problem zalegających worków z ubraniami w rejonie altan śmietnikowych.
W związku z tym, zwróciłam się do Prezydent Wrocławia Jacek Sutryka z pytaniami o:
Odbiór bezpośredni: Możliwość wdrożenia systemu cyklicznego odbioru ubrań prosto z nieruchomości (np. w dedykowanych workach), wzorem innych polskich gmin.
Optymalizację rozwiązań: Usprawnienie funkcjonowania mobilnych punktów SZOT/SZOP oraz lepszą komunikację ich harmonogramów.
Utrzymanie czystości: Doraźne działania służb mające na celu uporządkowanie osiedlowych chodników i wiat śmietnikowych z porzuconych odpadów.
Nowe procedury: Realizację zapowiadanych przez Ekosystem nowych, bardziej przystępnych rozwiązań po przetargach.
Liczę, że wspólnie uda się wypracować system, który będzie dla wrocławian wygodniejszy i pomoże zadbać o estetykę naszych osiedli. O odpowiedzi będę informować.
www.edytaskula.pl/interpelacje/interpelacja-tekstylia/
@obserwujący ... Zobacz więcejZobacz Mniej
0 KomentarzeComment on Facebook
Złożyłam nową interpelację w sprawie pilnego audytu i ujednolicenia oznakowania pionowego w Strefach Płatnego Parkowania we Wrocławiu. Często napotykamy na brak czytelnego oznaczenia stref, co wprowadza niepotrzebny chaos i bywa frustrujące dla kierowców. 🅿️
W moim piśmie wnioskuję o wielotorowe działania wspierające wrocławskich kierowców. Musimy zadbać o to, aby zasady były jasne i przejrzyste dla każdego!
Pełną treść interpelacji oraz przykładowe zdjęcia z miejsc, w których brakuje odpowiednich znaków, znajdziecie na mojej stronie internetowej:
👉 www.edytaskula.pl/interpelacje/interpelacja-2/
@obserwujący ... Zobacz więcejZobacz Mniej
0 KomentarzeComment on Facebook
Dziś, 3 czerwca, obchodzimy Światowy Dzień Roweru! 🌍🚲 Wrocław kocha rowery i ogromnie mnie cieszy, że z każdym rokiem przybywa nam świetnych tras, a przesiadka na dwa kółka staje się coraz łatwiejsza i przyjemniejsza! Z tej okazji szczególne życzenia kieruję do Pana Henryk Surma 🙂 Prezesa Stowarzyszenia Kolarzy Dolnośląskich. Dziękuję za zaangażowanie i wszystko, co robicie dla rozwoju tego sportu w naszym regionie! 👏
Rower to wspaniały sposób na codzienne dojazdy, ale pamiętajmy o jednym: kluczem do bezpiecznego miasta jest zgoda i współdzielenie przestrzeni. Rowerzyści, piesi i kierowcy muszą na siebie uważać i wzajemnie się szanować. Żaden środek transportu nie jest ważniejszy od drugiego, a życzliwość na drodze to absolutna podstawa! 🤝
Świętujmy ten dzień aktywnie, kręcąc kilometry z uśmiechem i empatią dla innych uczestników ruchu! ☀️
NaRowerach.com
#ŚwiatowyDzieńRoweru #Wrocław #stowarzyszeniekolarzydolnośląskich #rowerowywrocław #WspólnaPrzestrzeń #życzliwośćnadrodze #czasnarower ... Zobacz więcejZobacz Mniej
0 KomentarzeComment on Facebook
Już we wrześniu otwarty zostanie nowy Zespół Szkolno-Przedszkolny na południu Wrocławia. To inwestycja, na którą czekaliśmy latami, jednak wszyscy doskonale wiemy, jak trudna komunikacyjnie jest ulica Zwycięska i z jakimi korkami boryka się na co dzień.
Rozpoczęcie roku szkolnego nie może oznaczać drogowego chaosu, zablokowanych przejść i parkowania na trawnikach. Naszym priorytetem musi być absolutne bezpieczeństwo uczniów, którzy będą docierać do szkoły pieszo lub na rowerach.
Żeby zapobiec paraliżowi, musimy działać prewencyjnie. Dlatego właśnie złożyłam interpelację, w której proszę o pilne wdrożenie planu naprawczego już od pierwszego dnia szkoły.
www.edytaskula.pl/interpelacje/interpelacja/ ... Zobacz więcejZobacz Mniej
2 KomentarzeComment on Facebook
Uprzejmie informuję, że w dniu 3 czerwca 2026 roku (środa), w godzinach 18:00 - 19:00 będę pełnić dyżur w siedzibie Rady Osiedla Ołtaszyn przy ulicy Pszczelarskiej 7. Serdecznie zapraszam mieszkańców i mieszkanki osiedla.
-------------------------
www.edytaskula.pl ... Zobacz więcejZobacz Mniej
0 KomentarzeComment on Facebook
🚌Rada Osiedla Ołtaszn zaprasza mieszkańców osiedla Ołtaszyn na wycieczkę do kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Wycieczka odbędzie się w dniu 13 czerwca br.
Finansowana jest ze środków Senioralnego Funduszu Wyjazdowego i przeznaczona dla osób w wieku 60+.
Zgłoszenia przyjmuje Pani Marta Staszak tel.608 575 820.
Ilość miejsc ograniczona.
@obserwujący ... Zobacz więcejZobacz Mniej
1 KomentarzeComment on Facebook
Dziś Dzień Dziecka! 🎈 Z tej okazji wszystkim - tym najmniejszym i tym całkiem dorosłym, którzy wciąż mają w sobie dziecięcą iskrę - życzę mnóstwa radości i uśmiechu.
Na co dzień, myślę o tym, jaki Wrocław zostawimy naszym dzieciom. Staram się, żeby był bezpieczny, zielony i po prostu fajny do życia. Ale dzisiaj odkładam te sprawy na bok, bo przemawia przeze mnie przede wszystkim mama.
Kiedy patrzę na zdjęcie moich synów, przypominam sobie jedną ważną rzecz. My, dorośli, ciągle chcemy uczyć dzieci, jak działa świat. A przecież to one są naszymi najlepszymi nauczycielami! To one pokazują nam, jak zatrzymać się w codziennym biegu, dostrzec zwykły kamyk czy polny kwiatek i cieszyć się z najdrobniejszych rzeczy. Odwagi w odkrywaniu nieznanego moglibyśmy się od nich uczyć każdego dnia.
Janusz Korczak pięknie napisał: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Trudno o prawdziwsze słowa.
Moi kochani chłopcy -idźcie przez życie dokładnie tak, jak przez tą górską łąkę: pewnie, odważnie i z ogromną ciekawością. Nigdy nie traćcie tego dziecięcego zachwytu światem. A ja wam obiecuję, że nieważne jak stroma góra stanie na waszej drodze, zawsze będę tuż za wami. Gotowa, żeby wspierać, kibicować i chronić.
Wszystkim dzieciakom - samych pięknych przygód!
Dumna mama 😊 ... Zobacz więcejZobacz Mniej
0 KomentarzeComment on Facebook